Jméno:  Heslo:


eObchod > Detail zboží

zpět do obchodu

BOW BRAND - PROSÍM ZDE SI PŘEČTĚTE PODROBNÉ INFORMACE K HARFOVÝM STRUNÁM.

Katalogové číslo BBNINFO, výrobce Bow Brand

Náhled zboží

Zboží se nachází v těchto kategoriích:

Vzhledem k tomu, že se občas vyskytují problémy se správnou identifikací strun a následně chybnou objednávkou, připravili jsme pro Vás tento popis, ze kterého zcela jasně poznáte, jak jsou správně struny pro jednotlivé konkrétní harfy značeny a číslovány.
  Značení harfových strun Bow Brand:
 • BFN - Struny pro háčkovou, folkovou harfu, nylon
 • BFS - Struny pro háčkovou, folkovou harfu, střevo
 • BBN - Struny pro koncertní, pedálovou harfu, nylon
 • BBS - Struny pro koncertní, pedálovou harfu, střevo
 • BBBS - Struny pro koncertní, pedálovou harfu, střevo, Burgundy - levnější provedení, mohou mít drobné vzhledové vady
 • BST - Struny ocelové
Např.: BBN1E = BowBrand, pedálová harfa, nylon, 1. oktáva, E.
  Pedálové harfy jsou standardně potaženy takto:
 • 0. a 1. oktáva: nylon
 • 2. oktáva: nylon nebo střevo
 • 3. oktáva - 5. oktáva A: střevo
 • 5. oktáva G až 7. oktáva: basové, opředené
 • Pozn.: 0. oktáva bývá někdy uváděna i jako "nad 1. oktávou"

Střední C se nachází ve 4. oktávě.
Pozor prosím! Nejvyšší struna není u všech harf stejná, vždy musíte vědět, jaký rozsah Vaše harfa má (hlavně u háčkových harf)!
Použijete-li v našem e-obchodě filtr "zobrazení: stručný seznam" , uvidíte struny přesně tak, jak jsou na nástroji, uspořádany shora dolů. Číslo za "Bow Brand" znamená pořadí struny shora od struny E1, která je výchozí a má i číslo 1. Potom stačí znát nejvyšší tón Vaší harfy a odpočítat shora strunu(y), kterou(é) potřebujete.
Struny nulté oktávy F0 a G00 jsou samozřejmě nad strunou E1, samostatně, týkají se jen některých koncertních nástrojů, u kterých profesionální hráči ví, co potřebují.
Všechny struny "C" jsou značeny červenou barvou, všechny struny "F" modrou barvou.
Před objednáním si také můžete vyžádat tabulky pro jednotlivý nástroj, pošleme Vám je e-mailem. Týká se nástrojů např. Salvi, Lyon & Healy apod. Je dobré, uvedete-li do poznámky v objednávce výrobce a přesný model Vaší harfy. Některé háčkové harfy jsou z výroby potaženy strunami pro pedálovou harfu a doporučujeme výrobcem použitý potah dodržet, jelikož změna strun může mít nežádoucí dopad jak na zvuk nástroje, tak na stabilitu ladění a životnost nástroje! Struny se liší jmenovitým průměrem materiálu i materiálem samotným, čili mají rozdílný tah a nemusí být pro Váš nástroj vhodné.
Vezměte prosím na vědomí, že ceny harfových strun jsou závislé na kurzech devizového trhu, jsou-li objednávány individuálně, dle Vašeho požadavku, nelze je při špatném objednání vracet. To se netýká zásob, které máme stále na skladě.
Uvedeny jsou nejpoužívanější struny a jejich kombinace. Samozřejmě lze mít i např. celý potah pouze nylonový nebo střevový (s výjimkou ocelových basových). Nenajdete-li tedy Vámi požadovanou strunu, napište nám prosím.
Prakticky všechny struny Bow Brand máme trvale na skladě, takže jsme Vám schopni pomoci i v mimořádných situacích, kdy je potřeba dodat struny rychle. Větší dodávky strun "do zásoby" Vám samozřejmě ihned doobjednáme, obvykle je zde máme během týdne. Přesto, že máme dost velké zásoby, nemůžeme ovlivnit, že nám velcí zákazníci jako filharmonie, či divadla vykoupí sklad. Potom může další zásilka trvat cca týden.
Jiné značky strun než Bow Brand jsou zcela minoritní, nemáme je na skladě, pouze objednáváme dle požadavku.

na dotaz
Nemáme-li některé zboží na skladě, může u něj dojít k mírným odchylkám. Bez souhlasu kupujícího samozřejmě nemůžeme cenu u již objednaného zboží změnit, můžeme ale celou objednávku zrušit.

Zobrazené ceny jsou koncové ceny včetně DPH

Ceny v € jsou pouze orientační, aktualizace kurzu 4.10.2023.


Reklama:
YAMAHA Revstar

TOPlist